5 trików na idealnie ułożone włosy (bez pomocy fryzjera)

Najlepsze fryzury przytrafiają nam się w dwóch sytuacjach – zaraz po wyjściu od fryzjera albo wtedy, kiedy nie mamy w planach wychodzić z domu i związałyśmy włosy tylko po to, żeby nie przeszkadzały. Co zrobić, żeby nasze włosy zawsze układały się perfekcyjnie? Poznaj sprawdzone sposoby fryzjerek na pozbycie się „bad hair day”.

Marzenie wielu kobiet to potrafić uczesać się tak, jak robią to fryzjerzy. Siedzimy więc na fotelu i bacznie obserwujemy, co w trakcie wizyty robi fryzjer. Niby wszystko jest oczywiste. Jednak w momencie, gdy chcemy powtórzyć to w domu, efekt jest daleki od tego uzyskanego w salonie. Chcesz poznać triki, które stosują fryzjerzy, aby ich klientki wychodziły z salonu zawsze zadowolone? Sprawdź to!

Technika mycia włosów

Ważne jest, w jaki sposób myjemy włosy. Szczególnie kiedy często je farbujemy, znajomość poprawnej techniki może się nam przydać. Włosy myjemy bardzo delikatnie, spieniając szampon zawsze u nasady włosów. Myjemy głównie skórę głowy, okrężnymi ruchami palców. Włosy na całej długości spłukujemy jedynie wytworzoną pianą. Zapobiega to napięciu włosa i wypłukiwaniu koloru, jeśli mówimy o włosach farbowanych.

Suszenie włosów tylko do dołu

Prosty trik dotyczy suszenia włosów. Zazwyczaj robimy to wyprostowane, przed lustrem, męcząc się ze szczotką do modelowania. Suszenie włosów z głową opuszczoną do dołu sprawia, że łatwiej jest wysuszyć je np. w okolicach karku. Do tego fryzura nabiera wówczas maksymalnej objętości.

Kosmetyczny miks

Warto urozmaicić nieco stosowanie kosmetyków do stylizacji włosów. Zamiast żelu lub wosku rozsmarowanego najpierw między palcami, a potem nałożonego na włosy, postaw na kombinacje produktów. Lepsze efekty da np. zmieszanie glinki do stylizacji z olejkiem, co zapewni fryzurze nie tylko trwałość, ale też naturalnie piękny blask.

Do dwóch razy sztuka

Wiele kobiet nauczyło się już, że najbardziej efektywne mycie włosów to zrobienie tego podwójnie. Fryzjerzy podobnie robią z produktami do stylizacji. Weźmy np. pomadę do włosów. Najpierw nakładamy ją na wilgotne włosy i stylizujemy je. Następnie dla utrwalenia rozprowadzamy pomadę dłonią raz jeszcze, tym razem na włosach suchych.

Działaj u nasady

Produkty do stylizacji włosów wydają się zaprojektowane typowo do włosów krótkich. Jak niby nałożyć pastę dodającą objętości włosom na długie pasma, żeby nie skleić ich i nie obciążyć? Da się to zrobić, jeśli kosmetyk naniesiemy opuszkami palców tylko u nasady włosów. Pozwoli to odbić się im od skóry, unieść nieco i dodać fryzurze objętości.