Większa objętość włosów? Teraz to możliwe!

Cienkie, przyklapnięte, nijakie. Jeżeli i twoje włosy tak wyglądają, to najwyższy czas, aby dodać im objętości. Wykorzystaj dobrze znane ci kosmetyki, przetestuj proste triki i naucz się operować grzebieniem tak jak najsławniejsi fryzjerzy świata.

Stosuj suchy szampon na noc

Suchy szampon nie tylko odświeża włosy i pochłania nadmiar sebum, ale też podwaja objętość fryzury. Wystarczy, że przed snem spryskasz pasemka, a następnie dokładnie je rozczeszesz. Efekt? Rano obudzisz się z grubszymi włosami. Talk zawarty w suchym szamponie zapobiegnie przetłuszczaniu się skóry głowy, a kiedy ty będziesz spała, podwoi swój rozmiar. Jeżeli chcesz przez cały dzień zachować większą objętość włosów, uczesz i upnij je w odpowiedni sposób.

Karbowanie i tapirowanie włosów u nasady

Podwajanie objętości fryzury w ten sposób jeszcze nie wyszło z mody. Pewnie wiele razy na pokazach mody widziałaś modelki z gęstymi włosami. Taki efekt styliści osiągają poprzez karbowanie i tapirowanie włosów. Grzebieniem przeczesz włosy u nasady w kierunku odwrotnym do ich wzrostu. Równie dobrze możesz zastosować karbownicę. Włosy podziel na małe pasemka i pokarbuj tylko te, które znajdują się najbliżej skóry głowy. Przykryj je pozostałymi pasmami, a fryzurę ułóż według własnego uznania.

Zamaskuj odrosty

Odrosty, wyblakłe pasemka, siwe włosy. Każda kobieta chciałaby je jak najszybciej ukryć. Jeżeli użyjesz specjalnych kosmetyków, natychmiast się ich pozbędziesz. Dodatkowo, maskując odrosty, optycznie powiększasz objętość fryzury. Przetestuj cienie na odrosty lub koloryzujące spraye. I zapamiętaj: jeśli jesteś blondynką, nie farbuj włosów na ciemne kolory. Jasne odrosty, które niebawem się pojawią, będą przypominały łysinę.

Używaj odpowiednich kosmetyków

Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo kosmetyków podwajających objętość włosów. Mogą to być olejki, serum, odżywki, maseczki lub szampony. Wystarczy, że dobierzesz produkt do rodzaju włosów i skóry głowy, a wkrótce zauważysz efekty. Pamiętaj, aby kosmetyków używać zgodnie z opisem na opakowaniu. W przeciwnym wypadku nie zobaczysz żadnych efektów, skóra głowy może zacząć się przetłuszczać, a włosy wcale nie będą puszyste i grubsze.