TAK i NIE czyli prawdy i mity o olejowaniu włosów

Olejowanie włosów stało się tak popularne, że obecnie grzechem jest nie znać tego pojęcia. Lepiej nie przyznawać się również, że nigdy się nie próbowało olejowania. Jest to zabieg kosmetyczny, który podbija serca fryzjerów, stylistów fryzur, włosomaniaczek, króluje na blogach i vlogach, a do spółki z olejowaniem omawiane są szczegółowo również najróżniejsze olejki do włosów. Olejowanie włosów jest silną konkurencją dla wielu zabiegów lansowanych w salonach fryzjerskich. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ olejowanie włosów nie wymaga wielkich nakładów pieniężnych, ani rezerwowania sobie czasu u fryzjera. Można je wykonać w zaciszu własnego domu, relaksując się nad szklanką soku i przy dobrej książce. Wiele kobiet łączy olejowanie włosów z szeregiem innych zabiegów upiększających (maseczka twarzy, dłoni i stóp, oraz wszelkie zabiegi ujędrniające ciało).

Olejowanie włosów polega na nałożeniu na pasma (oraz na skórę głowy) wybranego olejku naturalnego lub dobrze skomponowanej mieszanki olejków. Każdy olej ma inne właściwości, więc w połączeniu stanowią najlepszą broń w walce o piękne włosy. Sztuką jest odpowiednie zestawienie naturalnych olejków tak, aby były jak najlepiej dobrane do struktury i rodzaju włosów.

Wokół olejowania włosów urosło wiele mitów, a znaczne grono kobiet wciąż ma wątpliwości dotyczące tego zabiegu. Poniżej zebrane zostały najczęściej zadawane pytania dotyczące olejowania włosów. Rozwiewamy mity dotyczące tej upiększającej kuracji. Dzięki temu olejowanie włosów już nigdy nie będzie problemem.

1. OLEJOWANIE WŁOSÓW POWINNO TRWAĆ CAŁĄ NOC

NIE. Olejowanie włosów to zabieg, który można dostosować do własnych potrzeb i do ilości czasu, jaką dysponujemy. Prawdą jest, że im dłużej trzymamy olej na włosach tym lepiej, jednak już godzina lub 30 min przyniesie włosom dużą dawkę odżywienia i regeneracji.

2. OLEJOWANIE WŁOSÓW LEPIEJ ROBIĆ NA SUCHYCH WŁOSACH

NIE. Olejowanie włosów to zabieg, który działa równie dobrze na suche jak i na wilgotne włosy. Faktem jednak jest, że wilgotne włosy mają rozchylone łuski i są lekko napęczniałe od wody, a zatem mają lepszą chłonność, a zatem lepiej absorbują olejek. Olejowanie na mokro czyli na wilgotne włosy intensywniej odżywia je w ich wnętrzu.

3. OLEJOWANIE POWINNO SIĘ ROBIĆ PRZEDE WSZYSTKIM NA SKÓRĘ GŁOWY

TAK. Olejowanie włosów to jedna z kuracji, która daje nam ogromne możliwości regenerujące, ponieważ nałożone na skórę głowy olejki wnikają w cebulki włosów i dosłownie uzdrawiają pasma od podstaw. Dzięki temu następuje totalna rekonstrukcja i odbudowa włosa. Olejowanie włosów poprawia również kondycję skóry głowy.

4. OLEJOWANIE WŁOSÓW NALEŻY ROBIĆ NA CZYSTE WŁOSY I SKÓRĘ GŁOWY

TAK. Olejowanie włosów to zabieg, który ma działać w trzech wymiarach: na powierzchni włosów, we wnętrzu włosów oraz wewnątrz cebulek włosowych. Z tego względu – aby cząsteczki olejku swobodnie mogły wniknąć do wnętrza włosów – najlepiej, aby były czyste, wolne od pozostałości lakieru, pianki, żelu do układania włosów lub kurzu. Jeśli czuć, że pasma są obciążone produktami do stylizacji – przed olejowaniem najlepiej jest umyć włosy delikatnym szamponem. Może to być specjalny szampon oczyszczający, który dobrze przygotuje pasemka i skórę głowy do olejowania.

Powodzenia w olejowaniu włosów!