Czy opłaca się mieć długie włosy?

Mówi się, że długie włosy są bardzo kobiece. Można je spinać w fantazyjne fryzury, zaplatać warkocze, ozdabiać spinkami i opaskami. Ale czy na pewno opłaca się je mieć? Zobacz, jak naprawdę wyglądają długie włosy i jak powinno się je pielęgnować?

DŁUGIE WŁOSY – PRZECIW

Im dłuższe masz włosy, tym bardziej są „przyklapnięte” na czubku głowy. Jak to możliwe? Długie, a więc ciężkie. Włosy na długościach „ciągną” te, które wyrastają na głowie. Sprawiają tym samym, że te ostatnie leżą płasko i są pozbawione objętości. Takie pasemka bardzo trudno jest unieść u nasady. Oczywiście można stosować pianki, olejki i lakiery. Pamiętaj jednak, że codzienne używanie takich produktów może uszkodzić i wysuszyć włosy.

Długie włosy schną bardzo długo. I to nawet wtedy, gdy używa się suszarki. Włosy, które sięgają do pasa, schną około dwóch godzin. Jeżeli myjesz i suszysz włosy codziennie lub co drugi dzień, powinnaś pielęgnować je odpowiednimi kosmetykami. Używaj takich, które nawilżają, wygładzają i zabezpieczają przed gorącym powietrzem suszarki.

Jak wygląda cykl życia długich włosów? Co ciekawe, długie włosy rosną zupełnie inaczej niż krótkie lub średnie. Wzrost następuje od długości po końcówki i dotyczy on tylko niektórych włosów. W efekcie pasemka robią się nierówne, jest je trudniej podciąć lub wycieniować. Do tego długie włosy związane w kucyk wyglądają nieładnie.

DŁUGIE WŁOSY – ZA

Na długich włosach można zrobić przepiękne loki lub fale. Wystarczy, że użyjesz kosmetyków mocno utrwalających i zabezpieczających przed wysoką temperaturą. Loki na długich włosach można robić lokówką, na papiloty lub termoloki. Możesz mocno pokręcić włosy, a ich długość praktycznie się nie zmieni.

Upinanie długich włosów jest łatwiejsze. Zarówno kok, jak i kucyk na długich włosach będą wyglądać bardzo efektownie. Równie ładnie będą prezentować się klasyczne warkocze i kłosy. Pamiętaj jednak, że koński ogon związany ciasną gumką może wywołać ból głowy. Długie włosy są ciężkie, a noszenie kucyka przez cały dzień nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Mając długie włosy, możesz testować różne kosmetyki. Olejki, maseczki, serum, odżywki, ziołowe płukanki i wiele innych. W drogeriach i Internecie znajdziesz mnóstwo produktów, które przydadzą ci się do pielęgnacji włosów. Możesz testować je w nieskończoność, na różnych długościach włosów i na skórze głowy.