Zadbaj o włosy latem! Ochrona i pielęgnacja skalpu

Do ochrony skóry używasz kremów z filtrem przeciwsłonecznym. A jak przed słońcem zabezpieczasz włosy? Jeżeli nie robisz tego w ogóle, to jak najszybciej powinnaś to zmienić. Promienie UV mogą mieć negatywny wpływ na włosy i skórę głowy. Sprawdź, jak zadbać o włosy latem.

Delikatne mycie głowy

Latem produkcja sebum zwiększa się, dlatego skóra głowy i włosy szybciej przetłuszczają się. Do oczyszczania skalpu zastosuj szampony o delikatnym składzie, które nie podrażnią i nie przesuszą skóry. Wybierz produkty z zawartością filtrów przeciwsłonecznych i substancji zabezpieczających kolor przed blaknięciem. Po każdej kąpieli w basenie lub morzu głowę opłukaj bieżącą wodą. W ten sposób usuniesz chlor i sól, które mogłyby wywołać uczulenie i spowodować zaczerwienienie skóry.

Odżywki i maseczki do włosów i skóry głowy

Kiedy zbliża się lato, powinnaś kupić odżywki i maseczki, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Ta sama zasada dotyczy szamponów, wcierek i preparatów do stylizacji. Jeśli wybierasz się na plażę lub długi spacer, a słońce niemiłosiernie przygrzewa, to zastosuj odżywkę bez spłukiwania lub ochronną mgiełkę w sprayu. Używaj masek do włosów z zawartością skoncentrowanych składników.

Stylizacja włosów latem

Najważniejszą zasadą letniej pielęgnacji włosów jest zrezygnowanie z produktów zawierających alkohol i mających wodnistą formułę. Te substancje powodują przesuszenie skóry głowy lub mogą wywołać podrażnienia. Ogranicz do minimum stosowanie lakierów, pianek i żeli. Zamiast nich używaj olejki lub mgiełki. Na okres wakacji odstaw również suszarki, prostownice i lokówki. Nie musisz układać włosów, idąc na plażę. Wystarczy, że schowasz je pod kapeluszem. Dzięki nakryciu głowy unikniesz poparzenia skóry, bólu głowy i wypadania włosów.