Zabiegi na włosy, które powinnaś znać

Suche, matowe, a może pozbawione objętości. Jeżeli i twoje włosy też takie są, to jak najszybciej o nie zadbaj. Te profesjonalne zabiegi poprawią kondycję twojej skóry głowy i wzmocnią pasemka. Czy pomogą i tobie? Sprawdź koniecznie.

Parowa sauna na włosy

Sauna na włosy jest zabiegiem z wykorzystaniem pary wodnej. Pierwszym etapem pielęgnacji jest umycie skalpu i zaaplikowanie maseczki lub ampułki. Kosmetyki dobiera się do rodzaju pasemek i skóry głowy. Następnie klientka siada pod specjalną aparaturą, która wytwarza parę wodną o temperaturze 40º C. Ciepło otwiera łuski włosowe i pory skóry, dzięki czemu składniki maski przenikają w głąb skalpu. Co więcej zabieg oczyszcza włosy, poprawia krążenie krwi i niszczy bakterie odpowiedzialne za łupież lub przetłuszczanie się skóry głowy. Ostatnim etapem jest umycie skalpu chłodną wodą, która domknie łuski włosowe. Efekt? Włosy są gładkie, błyszczące, nawilżone i mniej podatne na uszkodzenia.

Keratynowe prostowanie włosów

Ten zabieg jest idealny dla osób, które mają zniszczone, puszące się i matowe włosy. Wykonuje się go zarówno na włosach farbowanych, jak i rozjaśnianych. Podczas zabiegu wykorzystuje się keratynę, naturalny budulec paznokci i włosów. Następnie pasemka prostuje się w temperaturze 220 – 230º C. Efekty utrzymują się do 5 miesięcy, a włosy są gładkie, lśniące i podatne na modelowanie. Przez dwa lub trzy dni nie wolno myć głowy, a do pielęgnacji należy używać keratynowych odżywek i łagodnie działających szamponów.

Regeneracja włosów Joico K-Pak

Zabieg polega na oczyszczeniu włosów i wzmocnieniu ich specjalistycznymi kosmetykami. Regeneracja Joico K-Pak składa się z kilku etapów: umycie głowy mocno oczyszczającym szamponem, wygładzenie powierzchni włosa odżywką, rekonstrukcja preparatem z 19 aminokwasami, nawilżenie odżywką. Zabieg trwa około 35 minut, jednak w przypadku bardzo zniszczonych włosów może się wydłużyć. Jakie daje efekty? Włos są wygładzone, a ich końcówki zabezpieczone przed rozdwajaniem się.

Zabieg z podczerwienią

Do zabiegu wykorzystuje się pielęgnicę, urządzenie emitujące podczerwień i ultradźwięki. Pierwszym etapem jest umycie głowy i nałożenie odżywczego preparatu. Za pomocą pielęgnicy kosmetyk wprowadzany jest do wnętrza pasemek. Efekt? Włosy są nawilżone i wygładzone, a kolor kosmyków bardziej podkreślony. Zabieg powinno wykonywać się raz na trzy miesiące.