Castor Oil Hollywood Beauty

Castor Oil to produkt do odżywiania włosów i skóry, który został wypuszczony na amerykański rynek przez firmę Hollywood Beauty Beverly Hills. Działanie produktu to przede wszystkim błyskawiczne przyspieszanie porostu włosów, a także łagodzenie podrażnień, nawilżanie i regeneracja.

Cena: 20-40 zł / 213 g

Skład i działanie:

Hollywoodzki Castor Oil to produkt bogaty w naturalne oleje roślinne, a wśród nich olej rycynowy, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej krokoszowy (in. szafranowy) oraz naturalne masło kakaowe. Formułę wzbogacono o „witaminę młodości”, czyli opóźniającą procesy starzenia komórek witaminę E.

Kolejnym składnikiem jest lanolina (naturalny wosk ochraniający wełnę i skórę owiec), który wspiera barierę lipidową skóry.

Olej rycynowy – wzmacnia i zagęszcza włosy, odżywia skórę, stymuluje cebulki znacząco przyspieszając porost włosów.
Olej migdałowy – poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia cebulki włosów, ochrania przed szkodliwymi czynnikami i odżywia za sprawą zawartości witaminy A i E.
Olej jojoba – pielęgnuje skórę, nawilża, ochrania, regeneruje i łagodzi podrażnienia skóry, a to za sprawą zawartości witamin (A, E, F), nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz błonnika.
Olej szafranowy – głęboko nawilża oraz przynosi ukojenie, dzięki wysokiej zawartości wielonienasyconego kwasu omega-6.
Masło kakaowe – doskonale nawilża, pielęgnuje, wygładza i zmiękcza skórę głowy oraz włosy, a także ma działanie antyoksydacyjne.

Najwięcej kontrowersji w Castor Oil wzbudza zawartość oleju z tłuszczu norek. Producent zapewnia, że składnik otrzymywany jest z żywych zwierząt, a więc nie zabija się ich na rzecz produkcji kosmetyku. Faktem jest, że olej z norek znajduje się niemal na końcu składu, a więc jego ilość w Castor Oil jest niewielka. Mink Oil wykazuje działanie nawilżające, zmiękczające i wygładzające.

Formuła:

KONSYSTENCJA – olejek Castor Oil, w przeciwieństwie do innych olejowych produktów do włosów, to bardzo zbity preparat, który nakłada się trudno. Jego konsystencja przypomina wazelinę i dopiero po podgrzaniu w ciepłym miejscu lub rozgrzaniu w dłoniach można zaaplikować olej. Wchłania się bardzo dobrze, jednak nieodpowiednia aplikacja może wyrządzić bardzo duże szkody.

ZAPACH – Castor Oil marki Hollywood Beauty ma bardzo delikatny, świeży i kremowy zapach, który uprzyjemnia aplikację produktu na skórę głowy.

WYDAJNOŚĆ – amerykański kompleks olejów Castor Oil to bardzo wydajny produkt, a to ze względu na sposób aplikacji. Olej nakłada się wyłącznie na skórę głowy i już niewielka ilość wystarcza, aby skutecznie naolejować skórę.

Sposób użycia:

Olejek Castor Oil amerykańskiej marki Hollywood Beauty to produkt do stosowania wyłącznie na skórę głowy, który należy w niewielkiej ilości wmasować w suchą lub wilgotną głowę. Unikać olejowania całej długości włosów. Olej nakładać na noc i zmywać rano lub aplikować na głowę przed standardowym myciem włosów. Dobrze spłukać z włosów.

Podsumowanie:

PLUSY:

 • nawet do 5 cm długości włosa więcej w miesiącu,
 • wzmocnienie, pogrubienie i wydłużenie włosów,
 • naturalne olejki roślinne,
 • bardzo wydajna formuła.

MINUSY:

 • olej pochodzenia zwierzęcego w składzie,
 • wyłącznie do stosowania na skórę głowy,
 • nałożony na włosy może je przepalać i wysuszać,
 • aplikacja i zmywanie sprawiające problemy.

 1. Annie_Pio

  !@#$$%%^tłuszcz z norek ma? przegięcie. nie wierzę, ze te zwierzaki nie cierpią

  • WeronikaOpat

   ktoś się pewnie pomylił, bo nikt takich składników do kosmetyków chyba nie dodaje… a ja go mialam, ale już nie mam opakowania, żeby sprawdzić ten skład. działał fajnie i wystarczył mi na grubo ponad rok. za tak niską cenę to się opłaca!