Czy kolor włosów zdradza nasz charakter?

Nie bez powodu mówi się, że bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, jakie wywrze na nas nowo poznana osoba. Nasz wygląd zdradza naprawdę wiele informacji o naszej osobie, a wiele z nich uwidacznia już nasza fryzura. Choć można doszukać się wielu stereotypów w ocenie osobowości po kolorze włosów, to zawsze jest w tym ziarno prawdy. Oczywiście, o ile nie ukrywamy prawdziwego odcienia włosów pod warstwą farby.

Czy wiesz, co naturalny kolor włosów mówi o Tobie? Przeczytaj!

Naturalny kolor: rudy
Temperament: sangwiniczny

Kobiety o naturalnie rudym kolorze włosów charakteryzują się sangwinicznym temperamentem, a więc rządzą nimi bardzo gwałtowne i silne emocje, które jednak są krótkotrwałe. Rude kobiety są bardzo pogodne i pełne empatii. Zawsze uśmiechnięte dobrze czują się w towarzystwie. Wadą rudowłosych kobiet jest niezorganizowanie.

Naturalny kolor: kasztanowy
Temperament: melancholiczny

Brunetki to bardzo uczuciowe perfekcjonistki. Zazwyczaj dają się lubić, choć nie mają tego świadomości i z uporem walczą o akceptację otoczenia. Kobiety o brązowych włosach są uczciwe, pracowite i bardzo konkretne, co jednak często zamienia się w przekonanie, że potrafią zrobić wszystko najlepiej. Kasztanowe włosy oznaczają także skłonność do depresji.

Naturalny kolor: czarny
Temperament: choleryczny

Czarnowłose kobiety to doceniające swoją wartość, bardzo energiczne i porywcze osoby. Zazwyczaj są urodzonymi liderkami, kobietami sukcesu. Czarne włosy to również oznaka cholerycznego charakteru i władczych zapędów. Uwielbiają przewodzić ludziom, którymi łatwo kierować, a nawet manipulować.

Naturalny kolor: blond
Temperament: flegmatyczny

Blondynki są pogodnymi kobietami, które wydają się być duszami towarzystwa, jednak w rzeczywistości nie mają umiejętności nawiązywania kontaktów. Kobiety o blond włosach to obserwatorki, które wolą patrzeć z boku i dystansować się zamiast ryzykować. Blondynki są dość powolne, nieśpieszne.