Upięcia do snu. Co zrobić z włosami na noc?

Rozpuszczone włosy wyglądają pięknie za dnia. W nocy są jednak narażone na mechaniczne uszkodzenia, które powoduje m.in. przygniatanie włosów, tarcie pasm o pościel, tarmoszenie i plątanie kosmyków. Spotęgować te zniszczenia może zasypianie z mokrymi lub wilgotnymi włosami. Łatwo o zniszczenie, złamanie i rozdwojenie końcówek. Co robić z włosami na noc? Jak spać, aby nie zniszczyć włosów? Czy upinać włosy na noc?

Akcesoria do upinania włosów na noc

Wybór akcesoriów, które dobrze sprawdzą się w nocy na naszych włosach, to trudne zadanie. Upięcie musi być delikatne, niezbyt ściśnięte i jak najmniej uciążliwe dla włosów. W tym celu należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które nie uszkodzą włosów.

Tym nie spinaj: gumki recepturki, bardzo cienkie gumki mocno ściskające włosy, gumki z metalowymi elementami, metalowe wsuwki

To sprawdzi się najlepiej: miękkie gumki bez łączeń np. gumki frotte, tradycyjne frotki obszyte miękkim materiałem

Tym też możesz spinać, choć może być niewygodnie: mniejsze lub większe spinki typu „żabki”

Akcesoria handmade: odcięty od skarpetki ściągacz, nieużywana podkolanówka lub rajstopy, bawełniany podłużny kawałek materiału, jedwabna/satynowa wstążka

Upięcia włosów idealne na noc

W sieci znajduje się mnóstwo wpisów, w których blogerki prześcigają się w wymyślnych upięciach włosów na noc. Mają one dawać piękne loki lub ułatwiać stylizację. W wielu przypadkach są one jednak niszczące dla włosów. Warto postawić na tradycyjne rozwiązania.

Warkocz – tradycyjna fryzura na noc, którą pewnie niejednej dziewczynce zaplatała mama. Jeden nisko zapleciony warkocz chroni włosy przed plątaniem się i wyrywaniem, ułatwia rozczesywanie, a dodatkowo daje po rozpuszczeniu efekt delikatnych fal. Dwa warkocze spowodują, że nasze włosy będą pokarbowane.

Kucyk – dobrym rozwiązaniem (nie tylko dla bardzo długich włosów) będzie związanie ich w bardzo niski kucyk. Ta fryzura nie obciąży w nocy włosów i zapewni im bezpieczeństwo.

Pętelka – jeśli chcemy dodatkowo uchronić końce włosów przed ich rozdwajaniem to lepszym rozwiązaniem od kucyka, będzie równie wygodna i bezpieczna pętelka na włosach. Pętelka to nic innego, jak nisko upięty kucyk bez wypuszczonych końców.

Koczek – najbardziej polecaną fryzurą na noc jest tzw. ślimaczek, czyli zabezpieczony miękką frotką, wysoko upięty (najlepiej na czubku głowy) koczek. Należy jednak pamiętać, żeby nie zwijać włosów zbyt ciasno, a zostawić im nieco więcej luzu.