Jak czesać się latem? Damskie fryzury w stylu boho.

Lekkie, romantyczne i kobiece. Właśnie tym charakteryzują się fryzury damskie w stylu boho. Takie uczesanie idealnie nadaje się na letnie upały, pasuje do sukienek w kwiatowe wzory i świetnie sprawdzi się na pikniku. Jak zrobić fryzurę w stylu boho?

Typowa fryzura boho wykonana jest z długich włosów, delikatnie wycieniowanych na końcach. Powinny mieć jasny kolor lub pasemka rozjaśnione przez słońce, czyli tzw. refleksy. Te ostatnie można uzyskać w salonie fryzjerskim podczas specjalnego koloryzowania. Odpowiednie cięcie i farbowanie nadaje włosom lekkości i delikatności. Pasemka powinny być pofalowane i trochę niedbale ułożone. Uważaj jednak, aby nie uczesać się tak, jak noszą się surferki.

Fryzurę w stylu boho najłatwiej jest zrobić na włosach lekko pofalowanych i podatnych na układanie.

Jeżeli masz proste, gładkie i niskoporowate włosy, musisz je odpowiednio przygotować. Nanieś na nie piankę dodającą objętości lub preparat modelujący włosy. Nie używaj sprayu z solą morską. Ten produkt pozwoli uzyskać efekt nieco potarganych i zmierzwionych pasemek. Powoduje także przesuszenie skóry głowy i włosów. Pamiętaj, że fryzura w stylu boho powinna być zadbana i piękna.

Co zrobić, aby włosy były pofalowane? Sposobów jest kilka. Użyj lokówki z szerokimi i grubymi płytkami. Zakręcone włosy przeczesz placami w taki sposób, aby nieco popsuć strukturę loków. Równie dobrze wilgotne włosy możesz zapleść w luźny warkocz. Kiedy pasemka wyschną, rozpuść je i delikatnie przeczesz. Fale uzyskasz także wtedy, gdy włosy zakręcisz w małe koki. Na środku głowy zrób przedziałek, biegnący od czoła do karku. Następnie połówki podziel przedziałkiem, który zaczyna się od czubka głowy, a kończy się przy uszach. Pasma zawijaj do tyłu, a potem wysusz suszarką. Uzyskasz fale w stylu boho; możesz je delikatnie przeczesać palcami.

Fryzura w stylu boho to nie tylko rozpuszczone i pofalowane włosy. Modne są także warkocze plecione na skroniach, pasma dobierane spod spodu, warkocze francuskie. Fryzura boho nie może obejść się bez ozdób. Idealnie nadają się wianki z polnych kwiatów, skórzane opaski, koraliki wplatane we włosy oraz rzemyki i pióra, które stworzą romantyczny wygląd.