Dlaczego opłaca się olejować włosy?

Z tygodnia na tydzień olejowanie zyskuje na popularności jako jedna z lepszych metod na odżywienie i pielęgnację włosów. Naturalne oleje roślinne często okazują się najlepszym ratunkiem dla przesuszonych, matowych, rozdwajających się i łamliwych włosów. Olejowanie widocznie poprawia kondycję włosów, wzmacnia i stymuluje do prawidłowej pracy ich cebulki. Dlaczego warto olejować włosy?

Olejowanie jest dla każdego

Nie ma różnicy, jakie masz włosy – długi czy krótkie, jasne czy ciemne, proste czy kręcone, zdrowe czy zniszczone, grube czy cienkie. Olejowanie to metoda, która sprawdza się na każdym rodzaju włosów. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni dla naszych włosów olej – różnią się one bowiem nasyceniem kwasów tłuszczowych. Każdy znajdzie taki produkt, który na jego włosach odnajdzie się najlepiej.

Oleje są tanie i łatwo dostępne

Nie raz przeglądasz sklepowe półki i zastanawiasz się, czemu te wszystkie odżywki są takie drogie. Z olejami nie ma tego problemu, bo te najpopularniejsze (np. lniany, słonecznikowy, kokosowy, rzepakowy) możemy znaleźć już w kuchni, a popularny olejek rycynowy na porost włosów kupimy za grosze w każdej aptece. Oprócz czystych olejków z niemal każdej rośliny, dostępne są również preparaty olejowe, w których znajdziemy kompleks kilku olejków, wzbogaconych dodatkowo o inne składniki odżywcze. Oczywiście są też różnego rodzaju orientalne olejki, które są droższe i nie dostaniemy ich w osiedlowym sklepie, ale można je wówczas kupić przez internet.

Olejowanie to naturalny sposób

Jeśli zdecydujemy na olejowanie włosów to mamy pewność, że to, co nakładamy na włosy jest całkowicie naturalne. Stuprocentowe, czyste olejki naturalne nakładane na włosy pozbawione są szkodliwych silikonów, alkoholi, parabenów, konserwantów, sztucznych zapachów itp. To oczywiście może nie sprawdzić się w przypadku mieszanek olejków lub produktów na bazie olejów roślinnych, które mogą być wzbogacone innymi składnikami.

Olejowanie działa na wszystko

Nie będzie kłamstwem, jeśli powiemy, że olejowanie to metoda skuteczna na wszystkie problemy włosów i skóry głowy. Rzecz jasna, nie załatwimy wszystkiego jednym olejkiem, ale na każdy z trapiących nas problemów jest jakieś olejowe rozwiązanie. Stosując odpowiednią technikę olejowania i wybierając dopasowane oleje możemy wzmocnić, odżywić, zregenerować, nawilżyć, nabłyszczyć, wygładzić włosy, a także sprawić, że będą dłuższe, grubsze, wyrazistsze i po prostu piękniejsze. Olejki wykorzystuje się też w stylizacji i eliminowaniu takich problemów jak: łupież, wypadanie, siwienie, łamliwość, rozdwajanie końcówek i osłabienie kondycji włosów.