Ochrona włosów farbowanych. Jak bezpiecznie się opalać?

Włosy, tak samo jak skóra, narażone są na promieniowanie słoneczne. Chlor, słona woda, piasek, suchy wiatr osłabiają kondycję pasemek  skóry głowy, a także powodują blaknięcie naturalnego koloru włosów. Sprawdź, jak ochronić farbowane włosy przed palącym słońcem i co zrobić, aby ich kolor był intensywny i piękny?

Nawilżanie farbowanych włosów jest bardzo ważne. Preparaty koloryzujące zazwyczaj zawierają amoniak, który powoduje wysuszenie pasemek. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do zmiany porowatości włosów. Łuski włosowe staną się bardziej odchylone, a w efekcie pasemka będą spuszone. Przed wakacjami warto zainwestować w zabiegi nawilżające lub regeneracyjne. Najpopularniejszym jest Olaplex, który poprawia kondycję włosów rozjaśnianych.

Równie dobrze sprawdzą się olejki kosmetyczne lub odżywki bez spłukiwania.

Filtr prysznicowy również pomoże ci zachować naturalny kolor włosów, przedłuży trwałość farby nałożonej na pasemka, a do tego zadba o kondycję skóry. Filtr jest urządzeniem, które eliminuje szkodliwe substancje zawarte w wodzie, obniża poziom chloru i wpływa na stopień miękkości wody. Oczyszczona woda zmniejsza ryzyko wysuszenia i łamliwości włosów oraz rozdwajania się końcówek pasemek.

Jeżeli masz farbowane włosy, stosuj odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Chodzi tu o szampony, odżywki i maseczki dedykowane pasemkom poddanym koloryzacji. Kosmetyki takie nie tylko przedłużą trwałość koloru. Zapewnią pasemkom i skórze głowy odżywienie, nawilżenie i wzmocnienie. Dodatkowo, łuski włosowe będą cały czas domknięte, dzięki czemu nowy kolor tak szybko nie wyblaknie, a włosy nie będą zniszczone.

Stosowanie produktów z filtrami przeciwsłonecznymi jest równie ważne. Kosmetyki takie przedłużą trwałość farby, zapobiegną przesuszeniu włosów i skóry głowy, ochronią przed promieniowaniem UV i jego negatywnymi skutkami. Wybieraj odżywki lub olejki z zawartością filtrów SPF. Pamiętaj, aby opalając się na plaży lub spacerując w słoneczny dzień, mieć pod ręką ochronny preparat.