Jak zregenerować suche i rozdwojone końcówki włosów?

Wiele kobiet zmaga się z takim problemem. Przesuszone, zniszczone i rozdwojone końcówki włosów wyglądają po prostu źle. Na szczęście istnieje mnóstwo sprawdzonych sposobów, dzięki którym twoja fryzura znów będzie wyglądała pięknie. Poznaj najskuteczniejsze z nich.

Olejowanie włosów na gorąco

Ten zabieg świetnie sprawdza się na wszystkich typach włosów. Genialne efekty zobaczysz zwłaszcza po podcięciu końcówek. Ciepły olejek odżywi, zabezpieczy przed utratą wody, zmiękczy i zregeneruje. Ma podobne działanie do podgrzewanych nożyczek, które od razu „zamykają” końce pasemek, zapobiegając rozdwajaniu. Olejowanie włosów na gorąco możesz przeprowadzać także na wieczór kilka razy w tygodniu. Przetestuj olejek z awokado lub ze słodkich migdałów.

Końce włosów myj łagodnym szamponem…

… lub w ogóle odpuść sobie ich mycie. Jeżeli do oczyszczania skóry głowy używasz szamponu z SLS, to do mycia końcówek pasemek wystarczy ci piana, która spłynie z czubka głowy. Nie musisz, a nawet nie wolno ci, szorować i przesadnie pucować włosów. Mocno oczyszczające produkty mogłyby przesuszyć i uszkodzić końce pasemek. Podobno w pielęgnacji tej partii włosów najlepiej sprawdzą się kosmetyki dla dzieci i te z zawartością składników nawilżających.

Stosuj odżywcze i nawilżające maseczki

Jeżeli nie potrafisz dobrać drogeryjnej maseczki, zrób taką w domu. Do nawilżenia, zregenerowania i odżywienia najlepiej sprawdzi się awokado, miód i jogurt. Owoc rozgnieć, a następnie wymieszaj z łyżeczką miodu lub łyżką jogurtu. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj, a potem nałóż na końcówki włosów. Pamiętaj, aby nie nanosić jej na całe włosy i skórę głowy. Kosmetyk ma gęstą formułę, może obciążyć pasemka i przetłuścić skórę głowy.

Używaj silikonowego serum

Taki kosmetyk nawilża, odbudowuje i zabezpiecza przed promieniami UV, wysoką temperaturą i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Serum stosuj zaraz po umyciu i wysuszeniu pasemek. Podczas aplikacji bądź ostrożna, nie szarp i nie gnieć pasemek. Pamiętaj, że samo serum nie wystarczy do pielęgnacji i ochrony kosmyków. Oprócz tego produktu przetestuj też wyżej opisane metody.