Chelatowanie ratunkiem dla zniszczonych włosów.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak szkodliwe może być mycie włosów twardą wodą. Osady i zanieczyszczenia, które znajdują się w tzw. kranówce mogą poważnie uszkodzić pasemka i podrażnić skórę głowy. Na szczęście jest prosty sposób, aby zapobiec takim uszkodzeniom. Chodzi o chelatowanie włosów, czyli oczyszczanie ich specjalnymi szamponami.

Czym jest chelatowanie?

Chelatowanie to nic innego, jak stosowanie masek, odżywek, szamponów i innych produktów, które mają w składzie tetrasodium EDTA. Substancja ta potrafi wiązać osady mineralne i usuwać je z powierzchni pasemek. Taki składnik znajdziesz w wielu popularnych szamponach. Co ciekawe dostępne są również w tych przeznaczonych dla osób zawodowo związanych w pływaniem. Jak chelatować włosy? Wystarczy, że umyjesz je kosmetykiem z zawartością tetrasodium EDTA. Niektóre włosomaniaczki polecają, aby przed myciem na głowę i włosy nałożyć olejek kokosowy. Ten preparat pozostawia się na noc, a rankiem zmywa się szamponem chelatującym.

Jakie są efekty chelatowania?

Chelatowanie oczyszcza skórę głowy z sebum, łupieżu i martwego naskórka. Stosowanie szamponów z tetrasodium EDTA zapobiega rozdwajaniu końcówek i przeciwdziała wielu innym uszkodzeniom. Włosy są miękkie i gładkie, zyskują naturalny połysk. Poza tym, pasemka są wyraźnie mocniejsze, ładniejsze i mniej podatne na zniszczenia. Olejek kokosowy zastosowany przed zabiegiem dostarczył skórze i włosom wielu składników, w tym witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Zapewnił także pasemkom odpowiednie nawilżenie i regenerację.

Jakich szamponów używać do chelatowania włosów?

Jeżeli zamierzasz poddać włosy chelatowaniu, powinnaś szukać produktów z zawartością wspomnianego wyżej składnika, tetrasodium EDTA. Jak się okazuje popularne substancje oczyszczające SLS wcale nie są potrzebne. Wypróbuj takie szampony: kojący z dodatkiem ekstraktu z lawendy Johnson’s Baby, Joico K-Pak Chelating Shampoo, Dove Repair Therapy Silk and Sleek, regenerujący szampon Seboradin, L’biotica Biovax Latte.