Z grzywką na salonach. Wielki powrót fryzur z grzywką

Nowy rok, nowa ja. Powtarzamy to sobie wielokrotnie, a zazwyczaj jedyne, na co się decydujemy, to delikatna zmiana fryzury. Wbrew pozorom to bardzo wiele. Obcięcie grzywki może diametralnie zmienić wygląd naszej twarzy. Wyglądamy lepiej i tym samym czujemy się pewniej siebie. Nadchodzące miesiące to powrót grzywek pod każdą postacią.

Jeszcze niedawno myśleliśmy, że grzywka odeszła do lamusa. Na topie były gładkie fryzury zaczesane na boki. Być może dlatego, że nie wymagają tak częstego regulowania długości, jak w przypadku grzywki. Wcale nie oznacza to jednak, że grzywka stała się całkowicie passé. Dziś możemy świętować jej powrót na salony. A czy ty nosisz grzywkę?

Nadchodzący rok to wielki powrót grzywek. Na topie będą wszystkie fryzury, w których króluje grzywka. Na ostatnich pokazach mody ciekawe fryzury z grzywką widzieliśmy m.in. u Kate Spade, Sonii Rykiel, na wybiegach u Chloé, Louis Vuitton, Carven oraz Bottega Veneta. Wprost z jesienno-zimowych pokazów grzywka wkracza na salony i do naszej codzienności.

Jak grzywka wpływa na kształt twarzy?

Jeśli jesteś posiadaczką wysokiego czoła, ta wiadomość powinna cię ucieszyć. Do mody wracają znowu grzywki. Nieważne, czy dłuższe, czy krótkie. Nieistotne w jakiej formie, proste, na skos, wycieniowanie, czy nie. Ważne, żeby na czoło opadało kilka kosmyków. Idealny sposób na zamaskowanie wysokiego czoła albo całkowitą odmianę swojego wyglądu.

  • Grzywka z pazurkami sprytnie zamaskuje wysokie czoło.
  • Rozwiana grzywka załagodzi kwadratowe rysy twarzy.
  • Gęsta grzywka sprawdzi się na pociągłej, drobnej twarzy.
  • Grzywka sięgająca brwi podkreśli nasze oczy.

Jaką fryzurę z grzywką wybrać?

Na dobrą sprawę nie ma uczesania, którego nie dałoby się przerobić na wersję z grzywką. Sprawdzi się w przypadku długich i prostych włosów, krótkiego boba, fryzury „na chłopaka”, romantycznych fal oraz burzy loków. Wystarczy oddzielić niewielkie pasmo włosów nad czołem i wycieniować je tak, aby pasowało do całego looku. Nie musisz całkowicie skracać włosów, zmieniać ich koloru i rezygnować z ulubionej fryzury, żeby być trendy. Wystarczy dodać modny akcent w postaci grzywki, która pasuje do twarzy.