Co zrobić, aby każdego ranka budzić się z pięknymi włosami?

Po pierwsze, nie śpij z mokrymi włosami.

Jeżeli zaplanowałaś, że następnego dnia pójdziesz do pracy lub do szkoły w rozpuszczonych włosach, to przed snem koniecznie je wysusz. Oczywiście kiedy mokre włosy zwiążesz w warkocze lub kok, rano obudzisz się z pięknymi falami lub loczkami. W mokrych włosach możesz spać także wtedy, gdy rankiem chcesz zrobić koński ogon. Jeśli wysuszysz włosy lub pozwolisz im wyschnąć samodzielnie, nie będziesz musiała poddawać je stylizacji. Chyba że przeznaczyłaś więcej czasu na poranną toaletę i możesz pozwolić sobie na robienie loków lub prostowanie pasemek.

Po drugie, wygładzanie włosów przed snem.

Zanim pójdziesz spać, na włosy nałóż wygłądzające serum. Dzięki kosmetykowi pasemka będą gładsze i podatne na układanie. Szczotkowanie będzie łatwiejsze i szybsze. Równie dobrze sprawdzą się odżywki bez spłukiwania i olejki kosmetyczne. Nie dość, że pomogą w porannym modelowaniu włosów, to dodatkowo odżywią, nawilżą i wypielęgnują.

Po trzecie, stosuj odpowiednią szczotkę lub grzebień.

Doskonałe do szczotkowania włosów i wyczesywania kołtunów będą gadżety wyposażone w miękkie włosie (jak w szczotce) i sztywne wypustki (jak w grzebieniu). Jak poprawnie rozczesywać włosy? Zacznij od rozczesania końcówek pasemek, a następnie przesuwaj się w kierunku głowy. Na zakończenie zabiegu przeczesz jeszcze raz wszystkie włosy od góry do dołu. Stosując właściwe szczotki lub grzebienie, unikniesz splątanych pasemek i puszących się włosów.

Po czwarte, używaj spinek i innych akcesoriów do włosów.

Jeżeli twoje włosy są trudne do wymodelowania, zastosuj prosty trik. Odstające pasemka i niesforne kosmyki przypnij wsuwką, spinką lub załóż opaskę. Takie gadżety do włosów są kolorowe, ozdobione ciekawymi wzorami lub dżetami. Pomagają układać pasemka, wyglądają ładnie i świetnie komponują się z każdą fryzurą.