Lekki jak powietrze podkład Air Mat od Bourjois.

Nie od dziś każda z nas wie, że podkład to kosmetyk obowiązkowy. Bez niego ani rusz. Oczywiście trzeba wiedzieć, jaki odcień wybrać i jak go poprawnie zaaplikować. Na szczęście marka Bourjois wymyśliła taki podkład, z którym nie będzie żadnych problemów. Dlaczego? Bo to Air Mat, czyli podkład lekki jak powietrze.

Podkład Air Mat marki Bourjois polecany jest do makijażu każdego rodzaju skóry.

Posiada bardzo delikatną konsystencję, dzięki czemu łatwo rozprowadza się na twarzy, nie zostawia smug i nie tworzy tzw. efektu maski. Został przetestowany dermatologicznie i dlatego nie powinien wywoływać podrażnień lub trądziku; nie powoduje również powstawania zaskórników. Podkład Air Mat od Bourjois na twarzy utrzymuje się przez 24 godziny, nie ciemnieje i nie ściera się. Jednak jego głównym zadaniem jest matowienie skóry. I w tym zadaniu radzi sobie bardzo dobrze. Dodatkowo kosmetyk kamufluje niedoskonałości, ujednolica koloryt cery i wygładza powierzchnię twarzy. Jest niewidoczny na skórze, pozwala jej oddychać i prawidłowo funkcjonować. Co więcej, podkład Air Mat od Bourjois  zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF 10  oraz cynk i krzem, które łagodzą podrażnienia, ograniczają wydzielanie sebum, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. W drogeriach produkt kupimy w kilku odcieniach: Ivoire Rose, Vanille, Beige Clair, Beige, Beige Dore oraz Hale Clair.

Jak powinno aplikować się podkład Air Mat od Bourjois i jak dobrać odpowiedni odcień? Zanim zabierzemy się do malowania, musimy wiedzieć, który kolor kosmetyku pasuje do kolorytu naszej skóry. Zapomnijmy o dopasowaniu odcienia produktu na odległość. To na pewno się nie uda. Podkład należy nanieść na żuchwę i odczekać chwilę aż wtopi się w skórę. Jeżeli kolor całkowicie zniknie, to oznacza, że ten odcień jest dla ciebie idealny. A w jaki sposób go zaaplikować? Niewielką ilość podkładu Air Mat marki Bourjois nakłada się na dłoń, by go ogrzać – stanie się bardziej plastyczny. Następnie płasko ściętym pędzlem należy „ostemplować” twarz i zadbać o to, by podkład dokładnie wchłonął się. Do aplikacji można użyć także gąbeczki lub tzw. jajka – gąbki o owalnym kształcie. Stopień krycia uzależniony jest liczby warstw nałożonych na skórę.