Najmodniejsza w tym sezonie fryzura bob.

Kochają ją gwiazdy, celebrytki, szafiarki i młode dziewczyny. Dlaczego fryzura bob jest tak popularna? Zapewne dlatego, że jest łatwa do ułożenia, prosta w stylizacji, wygląda efektownie i pasuje na każdą okazję. Sprawdź, czy tobie też będzie w niej do twarzy.

Fryzura bob pasuje do każdego typu urody. Jest uniwersalna i klasyczna, a niewielkie cięcie może zmienić jej wygląd i charakter. Mówiąc bob, mamy na myśli włosy sięgające do brody i żuchwy; dużą rolę ogrywają końcówki włosów – muszą być zadbane i odpowiednio wymodelowane. Włosy mogą być obcięte na prosto, a cała fryzura może składać się z kilku warstw. Efekt końcowy zależy od kształtu twarzy i stanu włosów.

Bob to fryzura, która pasuje do każdego, ale wymaga, aby zajął się nią profesjonalista.

Fryzjer powinien przyjrzeć się kondycji naszych włosów, kształtowi twarzy i poznać nasze oczekiwania. Tylko w taki sposób powstanie fryzura, która nas zadowoli i będziemy ją w stanie szybko ułożyć. Zdrowe i cienkie włosy można obciąć na gładko, bez dodatkowych warstw lub stopniowania. Jeżeli chcemy uzyskać większą objętość, poprośmy fryzjera, aby nieco wycieniował włosy. Taki sam rezultat uzyskasz wtedy, kiedy posiadasz włosy gęste i grube. Fryzura bob pasuje do każdego koloru włosów; dobrze będą się do niej komponowały pasemka lub refleksy.

Fryzura bob będzie idealna dla każdej dziewczyny. Oczywiście można tak obciąć włosy, aby jeszcze lepiej pasowały do konkretnego kształtu twarzy. I tak do twarzy podłużnej pasuje bob, który kończy się na wysokości brody; fryzjer może również dodać grzywkę. Takie cięcie sprawi wrażenie, że twoja buzia jest szersza i bardziej okrągła. Twarz okrągła ładnie będzie wyglądała w tzw. odwróconym bobie – włosy dłuższe z przodu i krótsze z tyłu. Włosy muszą być zaczesane gładko, ponieważ natapirowane lub spuszone pasemka powodują zwiększenie objętości i tym samym zaokrąglenie twarzy. Natomiast do twarzy kanciastej pasuje bob o asymetrycznym cięciu, który złagodzi rysy.